بالا رفتن امپر آب خودرو
پست شده در آموزشی

همه چیز درباره بالا رفتن آمپر آب خودرو
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

شاید برایتان پیش آمده باشد که از کاپوت خودرو بخار بیرون اومده باشد. در چنین شرایطی می گویند که موتور خودرو جوش آورده و اصطلاحا آمپر آن بالا رفته است. آمپر به طور کلی وظیفه اندازه گیری دمای آب موتور را بر عهده دارد. اما آمپر آب خودرو به چه معناست؟ چه وظایفی دارد؟ بالا رفتن آمپر به چه معناست؟ اگر می خواهید با این قطعه مهم آشنا شوید، پس در مقاله همه چیز درباره ی آمپر آب خودرو با ما همراه باشید. چرا که می خواهیم درمورد آمپر آب خودرو را بررسی کنیم و به این سوالات پاسخ دهیم.  

برای خرید عمده لوازم یدکی خودرو می توانید با شماره 09125948814 تماس بگیرید.

بالا رفتن آمپر آب خودرو چیست؟

داغ کردن موتور یا بالا رفتن آمپر آب اتفای است که امکان دارد با پیش آمدن فصل تابستون که هوا گرم است اتفاق بی افتد. پیشرانه خودرو معمولا اهمیت زیادی دارد و در صورت وچود نداشتن این قسمت، خودرو عملکرد درستی نخواهد داشت. جهت درست کار کردن موتور خودرو در شرایط نرمال و با دمای درست به روغن و آب نیاز است. برای کار کردن موتور باید پیشرانه دمای مناسبی داشته باشد. دو نوع گیج برای اندازه گیری دمای آب وجود دارد که شامل مکانیکی و الکتریکی هستند. گیج های مکانیکی معمولا برای خودرو های قدیمی استفاده شده و گیج های الکتریکی برای خودرو های جدید که آمپر ماشین نام دارند.

این آمپر جهت اندازه گیری دمای خنک کننده ساخته شده است. این آمپر دمای آب را نشان می دهد که این دما، سرد، گرم یا حتی معمولی است. آمپر آب این اطلاعات را توسط پنل داشبورد به راننده نشان می دهد. در صورت بالا بودن آمپر، یعنی مایع خننک کننده نشتی کرده و پمپ به مشکل خورده است. همچنین اگر آمپر خیلی پایین باشد یعنی مشکلات دیگری وجود دارد.

بالا-رفتن-امپر-آب-خودرو-1
بالا-رفتن-امپر-آب-خودرو-1

انواع گیج های آمپر آب

گیج های مکانیکی

همانطور که گفتیم این گیج ها در خودرو های قدیمی وجود دارد. این گیج ها به ایت صورت عمل می کنند که دمای آب توسط لوله بوردن که ساختار فلزی، باریک و دارای مایعی با دمای تبخیر پایین اندازه گیری می شود. این لوله به یک سمت عقربه وصل می شود و از طرفی دیگر آ به کار خودش ادامه می دهد.

هنگامی که دمای خنک کننده افزایش می یابد، مایع داخل لوله بخار شده و فشار را درون لوله بالا می برد. در نتیحه آن نیرو به عقربه نمایشگر وارد شده و موتور داغ می شود.

گیج های الکتریکی

حال که با گیج های مکانیکی آشنا شدید، می خواهیم درمورد گیج های الکتریکی با شما صحبت کنیم.  این گیج ها بر اساس ولت متر کار می کنند که نمایش دما را با استفاده از گج که ولتاژ را اندازه گیری می کند، انجام می دهد. ناگفته نماند که این نوع هم قدیمی محسوب شده و در خودرو های امروزی آمپر خودرو به یک موتور الکتریکی کوچک وصل می شود که دستور را از واحد کنترل موتور می گیرد.

مشاهده ی محصولات:

جمع بندی

آمپر خودرو یکی از قطعات مهم خودرو است که وظایف اندازه گیری دمای آب خودرو را بر عهده دارد. در صورت گرم یا سرد بودن این آب نتایج آن از طریق پنل داشبورد برای راننده نمایش داده می شود. آب موتور توسط دو گیج که شامل الکتریکی و مکانیکی هستند، اندازه گیری می شوند. گیج های الکتریکی برای خودرو های جدید و مکانیکی برای خودرو های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. آیا تا به حال با مشکل بالا رفتن آمپر خودرو رو به رو شده اید؟ نظرات خود را به ما بگویید.

علائم بالا رفتن امپر اب خودرو

  • ۱. داغ بودن کاپوت خودرو
  • ۲. بیرون آمدن دود و بخار از کاپوت
  • ۳. شنیدن صدا‌های نامتعارف از خودرو
  • ۴. استشمام بوی دود
  • ۵. کاهش قدرت موتور

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر