بهترین برند تسمه
پست شده در آموزشی

بهترین برند تسمه
1 (1)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

شاید نام تسمه تایم خودرو به گوشتان خورده باشد. تسمه تایم یکی از قطعات خودرو است که یکی از اجزای پیشرانه احتراق داخلی محسوب می شود. وظیفه این قطعه زمان بندی و همگام سازی حرکت میل لنگ و میل بادامک جهت باز و بسته شدن سوپاپ ها می باشد. تسمه خودرو مانند هر قطعه دیگری ممکن است خراب شود و دچار ایرادات مختلف شود. از همین رو ممکن است این قطعه به تعمیر یا تعویض نیاز داشته باشد. برای تعویض تسمه باید به دنبال بهترین برند تسمه باشید که کیفیت عالی ای داشته باشد و قیمت آن مناسب داشته باشد. از همون رو ما می خواهیم بهترین برند تسمه را به شما معرفی کنیم.

بهترین عمده فروشی لوازم یدکی خودرو را اگر می خواهی بشناسی کلیک کن.

تسمه تایم چیست؟

قبل از این به سراغ خرابی این قطعه و بهترین برند آن برویم، می خواهیم شما را بیشتر با این قطعه و وظیفه آن آشنا کنیم. این قسمت که به آن زنجیر تایمینگ و کم بلت نیز می گویند، جزو قطعات پیشرانه احتراق داخلی می باشد. این قسمت چرخش میل لنگ و میل بدامک را همگام سازی می کند. این کار هنگامی که سیکل های داخلی و  خارجی هر سر سیلندر باز و بسته می شوند، صورت می گیرد.  این قطعه در پیشرانه تداخلی جهت جلوگیری از خوردن پیستون به سوپاپ ها مهم می باشد. تسمه تایم معمولا دنده دار بوده که در سطح داخلی آن هم این دنده ها وجود دارد.

بهترین برند تسمه تایم

بهترین مارک های این قطعه شامل کنتینتال، گتس و دایکو هستند. در ادامه درمورد این برند ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

برند کنتیننتال


این برند آلمانی بوده و در سال 1871 در هانوفر آلمان برای تولید لاستیک های دوچرخه و شلنگ هایی که حرارت بالایی دارند تاسیس شد. علاوه بر این، جالب است بدانید که اولین هواپیمای آلمان که با بالن ساخته شده است، توسط این برند در سال 1900 ساخته شد.

این نوع تسمی یکی از مقاوم ترین تسمه ها بوده و توسط شرکت برمان کیمیا در ایران وارد می شوند. بسته بندی و فروش این قطعه هم توسط شرکت بارمان کیمیا می باشد.

برند گتس

برند دوم تسه تایم برند گتس است که تحت نظر اتحادیه اروپا تولید می شود. تاسیس این برند به سال 1911 در کشور آمریکا باز می گردد. این برند امروزه یکی از بهترین و پر قدرت ترین برند های تسمه های ماشینی و صنعتی محسوب می شود. ناگفته نماند که تسمه های اکثر برند های خودرو ساز دنیا توسط این برند تامین می شود. این برند در برند نمایندگی ندارد و تحت نظر اتحادیه اروپا به خاورمیانه صادر می شود.

تسمه تایم دایکو

سومین برند تسمه تایم، برند دایکو است. این برند در سال 1905 در کشور ایتالیا بنیان گذاری شد و تجربه آن در صنعت خودرو سازی به بیش از یک قرن می رسد. برند دایو یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید و توزیع تسمه های تامینگ، صنعتی و شیاری در خودرو های سواری، کشاورزی، سنگین و صنعتی محسوب می شود. این نوع تسمه وارد کننده های زیادی دارد که همین موضوع باعث می شود نمونه های تقلبی و بی کیفیت آن ها در بازار فراوان باشد.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر