تنظیم نبودن تسمه تایم
پست شده در آموزشی

تنظیم نبودن تسمه تایم
4 (1)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

خودرو قطعات مهم زیادی در پیشرانه احتراق داخلی دارد که یکی از این قطعات تسمه تایم است. وظیفه این قطعه زمان بندی و درست کردن زمان بندی حرکت میل لنگ و میل بادامک را جهت باز و بسته کردن سوپاپ می باشد. امروز در این مقاله از سایت عبدالهی یدک می خواهیم درمورد یکی از موضوعات مهم یعنی تنظیم نبودن تسمه تایم با شما صحبت کنیم. پس در صورتی که می خواهید با این قسمت، تنظیم نبودن آن، دلایل تنظیم نبودن این قطعه و بسیاری از موضوعات دیگر این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با ما تا انتها همراه باشید.

تسمه تایم چیست؟

تسمه تایم (تسمه تایمینگ) یکی از قطعات پیشرانه احتراقی می باشد که کار آن کنترل کردن زمان بندی سوپاپ های پیشرانه است. البته بعضی از پیشرانه این کار را با کمک چرخ دنده انجام می دهند. بیشتر پیشرانه های مدرن خودرو های تولیدی، تسمه تایم کار همگام سازی میل لنگ و میل لنگ را انجام می دهد. برخی از پیشرانه ها  مخصوصا پیشرانه هایی که بادامک در طرح های بلوک سیلندر، برای رانش میل بادامک از چرخ دنده استفاده می کنند، اما این برای طرح های میل سوپاپ کمیاب محسوب می شد.

شما می توانید تسمه و تمام قطعات یدکی خودرو را به صورت تک و عمده تهیه کنید برای خرید عمده لوازم یدکی و تسمه می توانید با عبدالهی یدک تماس بگیرید.

09125948814

تنظیم نبودن تسمه تایم چه مشکلاتی به همراه دارد؟

بی شک تنظیم نبودن این قطعه می تواند مشکلات زیادی را برای خودرو ایجاد کرده و به خودرو آسیب های زیادی می رساند. همانطور که وظیفه این قطعه گفتیم، این قطعه تسمه عملکرد میل سوپاپ های خودرو را زمان بندی می کند. در صورت صحیح نبودن این زمان بندی، در نتیجه میل سوپاپ هماهنگ نبوده و نظم باز و بسته شدن سوپاپ ها خراب می شود. بدین ترتیب احتراق در موتور ب درستی انجام نمی شود و با فشاری که به موتور وارد می شود استهلاک خودرو را افزایش داده و طول آن کم می شود. با ادامه یافتن این مشکل، خودرو به مشکلات جدی می خورد و هزینه های زیادی بخ بار می آرود.

علائم تنظیم نبودن تسمه تایم

-افزیش دود خروجی اگزوز خودرو

هنگامی  که خودرو دود می کند و دود های خروجی آن افزایش می یابد، یغنی عمل احتراق در موتور به درستی انجام نشده است.

-عملکرد بد موتور

در صورتی که شتاب خودرو کاهش یافته یا خودرو می لرزد، یعنی زمان بندی تسمه تایم تنظیم نیست. در چنین شرایطی عملکرد موتور خودرو به مشکل می خورد. اگر به چنین مشکلی برخوردید خودرو خود را تعمیرگاه بوکسل کنید اما در این شرایط حرکت نکنید.

-کاهش شتاب خودرو

یکی دیگر از نشانه های تنظیم نبودن تسمه تایم کاهش شتاب و قدرت خودرو است.

-افزایش مصرف سوخت خودرو

یکی دیگر از علائم تنظیم نبودن تسمه تایم خودرو زیاد شدن مصرف سوخت خودرو می باشد. که در چنین شرایطی شما در مدت زمان کوتاهی به پمپ بنزین مراجعه می کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تسمه می توانید به وب سایت ویکی پدیا مراجعه کنید.

-تولید صدا های عجیب و غریب

در صورتی که صدا های عجیب و غریب از کاپوت مانند صدای جیر جیر از کاپوت خودرو شنیدید باید این صدا را جدی بگیرید. به طور کلی یک اصطلاحی بین تعمیرکاران خودرو رایج است و آن هم این است که صدای خودرو، زبان صحبت کردن آن محسوب می شود.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر