6 روش تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ
پست شده در آموزشی

روش تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

روش تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ را با ما تجربه کنید:

شاید برایتان پیش آمده باشد که هنگام رد شدن از مکان های تنگ، خودروتان ساییده شده و رنگ آن کمی از بین رفته باشد. در چنین شرایطی، هنگامی که شما به یک تعمیرکار مراجعه می کنید، خودرو شما رنگ زده می شود. این رنگ از نوع رنگ دور رنگ است. از این رو در مقاله امروز می خواهیم درمورد روش تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ را برای شما شرح دهیم. پس اگر می خواهید بدانید که چگونه این دو رنگ را از هم به راحتی تشخیص دهید یا تفاوت آن ها را بدانید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: برای خرید عمده لوازم یدکی و مشاهده لیست قیمت لوازم یدکی کلیک کنید:

روش تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ
روش تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ

خودرو تمام رنگ چیست؟

همانطور که از نام این خودرو ها پیداست، خودرو تمام رنگ کاملا رنگ شده است. بدین معنا که قسمت هایی همچون کاپوت، ستون ها، گلگیر، سپر یا به طور کلی بدنه آن رنگ شده است. این نوع رنگ آمیزی معمولا در خودرو هایی صورت می گیرد که تصادف شدید داشته اند و خودرو به شدت آسیب دیده است.

خودرو دور رنگ چیست؟

این نوع خودرو ها معمولا اطراف آن ها رنگ آمیز شده که قسمت هایی همچون سقف، ستون ها و کاپوت رنگ نشده است. 

نحوه ی تشخیص خودروهای تمام رنگ و دور رنگ

دور رنگ

برای تشخیص خودرو های دور رنگ، یکی از راحت ترین و مهم ترین راه ها مشاهده تفاوت رنگ های قسمت های خودرو است. چرا که تمامی رنگ ها یک کد مشخص دارند که بی شک کد کارخانه با کدی که تعمیرگاه استفاده می کند متفاوت خواهد بود.

همچنین شما می توانید کاپوت خودرو را باز کنید و در صورت مشاهده هر گونه رنگ پاشیدگی به درون کاپوت یعنی خودرو دور رنگ است. اثر سنباده کشی در خودرو روش دیگری برای فهمیدن دور رنگ بودن آن می باشد.

عکس گرفتن از خودرو راه دیگری است که می توانید برای پی بردن به دور رنگ بودن آن به کار ببرید. چرا که در صورت دور  رنگ بودن، پوسته پوسته شده و این علائم در عکس مشخص می شود. همچنین می توانید انگشت خود را روی سطح خودرو بکشید و اگر خودرو حالت زبری و ناهمواری داشت یعنی آن قسمت رنگ شده است. برای پی بردن به دور رنگ بودن خودرو می توانید از آهن ربا نیز استفاده کنید. برای این کار آهن ربا را روی خودرو بکشید و اگر جاذبه قسمت های آن با هم تفاوت داشت یعنی خودرو رنگ شده است.

اگر با وجود توضیحاتی که دادیم همچنان در تشخیص این موضوع شک دارید میتوانید از کارنامه کمک بگیرید.

تمام رنگ

برای نوع بعدی یعنی تمام رنگ باید خودرو را در معرض نور آفتاب قرار دهید. بدین ترتیب در صورت مشاهده بر آمدگی یا موج در قسمت درب و گلگیر ها یعنی خودرو تمام رنگ است. همچنین راه دقیق تر استفاده از ابزار های مخصوص مانند ضخامت سنج می باشد. این دسنگاه فاکتور های مهمی مانند ترامکم و ضخامت را بررسی می کند.  البته حتی در این نوع دستگاه ها هم احتمال خطا وجود دارد. بدین ترتیب پیشنهاد می کنیم به شرکت های کارشناسی خودرو مراجعه کنید. چرا که آن ها می توانند با استفاده از اتاق رنگ و ابزار های مدرن بتوانند نوع رنگ شدگی خودرو شما را تشخیص دهند.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر