رانندگی در برف
پست شده در آموزشی

رانندگی در برف و جاده یخ زده و نکاتی که باید بدانید
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مهمترین نکته ی رانندگی در برف و جاده یخ زده را از عبدالهی یدک بپرسید.

رانندگی در شرایط های مختلف یکی از چالش هایی است که هر راننده ممکن است با آن رو به رو شود. این شرایط می تواند سطح جاده یا حتی آب و هوا باشد. به عنوان مثال رانندگی در برف یکی از شرایط هایی است که اگر ندانیم باید در این آب و هوا چگونه رانندگی کنیم، بی شک با مشکلات زیادی رو به رو می شویم. اما نگران نباشید، چرا که در مقاله امروز ما قصد داریم به رانندگی در برف و جاده یخ زده و نکاتی که باید بدانید بپردازیم. پس در این مقاله مهم و حیاتی ما را همراهی کنید.

6-نکته-ی-مهم-رانندگی-در-برف-و-جاده-یخ-زده
6-نکته-ی-مهم-رانندگی-در-برف-و-جاده-یخ-زده

خرید عمده لوازم یدکی خودرو می خوای ؟ نمیدونی از کجا بگیری؟ بیا من بهت بگم …با 09125948814 تماس بگیر…

نحوه رانندگی در برف و جاده یخ زده

قبل از اینکه بخواهید در یک جاده یک زده به راه بیوفتید، باید اتفاقات احتمالی را پیش بینی کنید تا مانع به وجود آمدن حوادث مختلف شوید. البته تنها بحث حوادث مطرح نیست، بلکه شما با این کار از سلامت خودرو خود نیز محافظت می کنید. یکی از این کار ها به دست آوردن مهارت در رانندگی در جاده یخ زده و برفی است.

انتخاب لاستیک مناسب اولین کاری که باید در چنین شرایطی انجام بدهید، استفاده از لاستیک هایی دارای آج هایی درشت می باشد. بدین ترتیب اگر لاستیک خودرو شما ساییده شده باشد باید آن ها را لاستیک های آج درشت تعویض کنید. چرا که در صورت تعویش نکردن این لاستیک ها اصطحاک لاستیک با جاده کاهش یافته و به احتمال زیاد خودرو سر می خورد. علاوه بر این شما باید از زنجیر چرخ یا لاستیک های میخ دار نیز استفاده کنید.

همراه دشتن از لوازم مورد نیاز

علاوه بر خودرو شما نیز به عنوان یک راننده باید لوازم مورد نیاز در این شرایط را به همراه داشته باشید. چرا که ممکن است به علت سرما خودرو شما به مشکل بخورد و شما مدت زیادی را در جاده سپری کنید. از همین رو حتما باید پتو، لباس گرم، دستکش و کلاه در خودرو خود بگذارید.

نکاتی که باید درمورد رانندگی در برف بدانید

-نکته اول باید رانندگی در برف به همراه داشتن زنجر چرخ لاستیک یا یخ شکن است.

-رانندگی با دنده سنگین خصوصا در شرایطی که لاستیک خودروتان معمولی است و می خواهید از مسیر یخ زده دور شوید، نکته دیگری است که باید رعایت کنید.

-نکته بعد این است که در چنین شرایطی باید باد های لاستیک را کم کنید تا از میزان سنگینی و اصطحکاک لاستیک ها بکاهید.

-د صورت حرکت نکردن خودرو در جاده برفی، با دست برف های نشسته روی لاستیک ر بردارید.

-پاشیدن نمک یا شن روی زمین یخ زده راه دیگری است که می توانید در این شرایط انجام دهید.

-اگر خودرو شما در چاله یا برف گیر کرده بود و ریختن نمک و شن جواب نداد، می توانید از گونی یا زیر پایی برای این کار استفاده کنید.

-علاوه بر این باید با نوع خودروتان کاملا آشنا شوید زیرا اگر در صورتی که خودرو شما دیفرانسیل جلو باشد کنترل آن در جاده برفی بسیار راحت تر از دیفرانسیل عقب خواهد بود. -هنگام رانندگی در چنین آب و هوای باید با نور پایین و با احتیاط رانندگی کنید.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر