رنگ آب رادیاتور
پست شده در آموزشی

رنگ آب رادیاتور
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

احتمالا نام رادیاتور خودرو را شنیده اید. این قطعات یکی از مبدل های حرارتی می باشند که دمای ماده سیال با عبور از آن از بین رفته و دوباره به داخل شبکه خنک کننده موتور خودرو یا هر قطعه دیگری که به کاهش دم نیاز داشته باشد، بر میگردد. حال امروز ما در مقاله رنگ آب رادیاتور می خواهیم رنگ های آب این رادیاتور و اینکه چه معنا و مفهومی دارند را برای شما بررسی کنیم. پس اگر می خواهید با این رنگ ها آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم امروز با ما در عبدالهی یدک همراه باشید. و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

رادیاتور خودرو چیست؟

این قطعه سیستم حیاتی و مهم در خودرو محسوب می شود. که بدون آن وسیله نقلیه شما تنها با 5 کیلومتر رانندگی، آتش گرفته می شود. همچنین لوله پمپ بنزین به باک رسیده و در آخر موجب انفجار می شود. ممکن است از خودتان بپرسید که رادیات حودرو چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که اهمیت این قطعه تا حدی است که در صورت خرابی آن خودرو شما به راحتی از بین می رود.

تغییر آب رادیاتور به چه معناست؟

رنگ آب رادیاتور در برخی اوقات به رنگ های دیگری همچون قرمز، سیاه، زرد و … تغییر می یابد که نشان از وجود مشکل خاصی است و دلایل مختلفی همچون اتمام طول عمر آن، جوش آوردن، مشکل در لوله های لاستیکی، خرابی قطعات داخلی موتور، را داشته باشد. در بخش بعدی هر کدام از رنگ های آب رادیاتور را به طور جداگانه برای شما بررسی می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ویکی پدیا مراجعه کنید.

رنگ آب رادیاتور

همانطور که اشاره کردیم، رنگ آب رادیاتور تغییر یافته که هر کدام معنا و مفهوم خاص خودشان را دارند. رنگ های مختلف مایع رادیاتور اعم از:

1-رنگ قهوه ای

اگر رنگ آب رادیاتور به قهوه ای تغیر یابد، چندین دلایل مختلف دارد. این رنگ می تواند به دلایلی همچون جوش آوردن پی در پی رادیاتور، اتمام طول عمر آب رادیاتور (مایع خنک کننده) یا کمک از سیلانت ها جهت برطرف نشتی های آن باشد.

2-رنگ زرد

این رنگ تنها یک دلیل دارد و این دلیل بی کیفیت بودن آب رادیاتور می باشد. به بیانی دیگر اگر رنگ آب سبز باشد، نشانه سالم و مرغوب بودن آن است اما در مقابل اگر مواد نامرغوب در ترکیبات آن باشد، رنگ آن به زرد تغییر پیدا می کند.

3-رنگ مشکی

و اما به سراغ رنگ مشکی می رویم. با مشاهده این رنگ شما باید نگران اوضاع رادیاتور خود شوید چرا که این رنگ اصلا نشانه خوبی نیست. رنگ مشکی به دلایلی مختلفی نمایان می شود اما دو مورد از مهم ترین آن ها شامل خراب بودن شلنگ های اتصالی بین رادیاتور و اجزای داخلی موتور هستند.  البته گاهی اوقات اگر موتور خودرو بیش از 5 ساعت کار کند، دمای آن بالای 105 درجه افزایش یافته و مایع خنک کننده سیاه می شود.

4-رنگ قرمز

در صورتی که آب رادیاتور با ذرات تجزیه شده بلو سیلندر ها ترکیب شود، رنگ آن به قرمز تعییر می کند. به این رنگ در اصطلاح رنگ زدگی گفته می شود.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

    برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
    [کل: 0 میانگین: 0]

    نظر بدهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لوازم میخوای تماس بگیر