علت ریپ زدن خودرو
پست شده در آموزشی

علت ریپ زدن خودرو
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

خودرو ممکن است دچار مشکلات مختلفی می شود که شامل خرابی جلوبندی، زر بندی، شکستن شیشه، کاهش شتاب، ریپ زدن خودرو و … می شود. ریپ زدن خودرو جزو این مشکلات است. اما علت ریپ زدن خودرو چیست؟ و یا از کجا بفهمم خودرو ریپ می زند؟ در ادامه این مقاله قرار است به ریپ زدن خودرو و علت آن بپردازیم. چرا در صورت ندانستن دلیل ریپ زدن خودرو این مشکل بدتر خواهد شد و هزینه بیشتری به دنبال خواهد داشت. پس اگر می خواهید با علت این مشکل آشنا شوید و بدانید ریپ زدن به چه معناست، این مقاله را تا انتها در عبدالهی یدک مطالعه کنید. برای خرید عمده لوازم یدکی با شماره 09125948814 تماس بگیرید.

ریپ زدن خودرو چیست؟

قبل از اینکه به سراغ علت این خرابی برویم، می خواهیم ریپ زدن خودرو را تعریف کنیم. در صورت سالم بودن خودرو، صدای نرم و متوازن موتور قابل شنیدن است. اگر موتور دیگ مانند قدیم کار نمی کرد و آن توازن گذشته را از دست داده است و دیگر صدای همیشگی را ندارد، صدای اگزوز هم دیگر مانند گذشته نیست، یعنی خودرو شما دچار عیب ریپ زدن شده است.

علت ریپ زدن خودرو

حال که با ریپ زدن خودرو آشنا شدید، می خواهیم درمورد علل این مشکل با شما صحبت کنیم.

کثیف یا گرفتگی سامانه تنفس اتومبیل

گرفتگی سیستم مکش هوا و تخلیه دود یکی از دلایل ریپ زدن خودرو است. در صورتی که موتور قادر به مکش هوای تمیز داخل خودرو نباشد و دود به درستی از اگزوز خارج نشود، عملکرد آن به مشکل خورده و خودرو ریپ می زند.

مشکل در سیستم جرقه زنی و شمع ها

یکی دیگر از دلایل ریپ زدن خودرو، به مشکل خوردن سیستم جرقه زنی و برق رسانی شمع ها است. زیرا که بیشتر رانندگان تا زمانی که این قطعه کاملا خراب نشده است، اقدام به تعویض آن نمی کنند که به همین ترتیب خودرو ریپ می زند. ایجاد ایراد در سیستم کوئل، نقص در وایر ها و برق دزدی وایر شمع ها می تواند در موتور اشکال ایجاد کند.

اشکال در سیستم سوخت رسانی

در صورت اشکال در این سیستم (سوزن انژکتور ها، سامانه برق رسانی، پمپ بنزین) و خرابی در آن ها، موتور خودرو ریپ می زند. در صرتی که مغزی پمپ فشار لازم برای پمپاژ بنزین را به انژکتور برساند از همین رو موتور عملکرد مناسبی نشان نمی دهد. علاوه بر این در صورت صحیح نبودن عملکرد انژکتور ها، خودرو ریپ می زند. پایین بودن کیفیت سوخت و وجود آلودگی و رطوبت در آن، موتور به علت ناتوانی در ایجاد انفجار های دقیق، منظم و با کیفیت در سیلندر خودرو ریپ می زند.

راه یافتن آب و روغن به محفظه سیلندر و سر شمع

گاهی مشکلات مکانیکی مانند سوختن واشر سر سیلندر هم می تواند موجب ریپ زدن خودرو شود. در صورتی که واشر سر سیلندر فضای بین بلوک سیلندر و و سرسیلندر را عایق بندی نکند، رطوبت یا روغن بخ درون محفظه سیلندر نفوذ خواهد کرد. در نتیجه شمع ها و سوخت رسانی به درستی کار نکرده و انفجار های درستی را به وجود نیاورده و خودرو ریپ می زند.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر