فیلتر روغن
پست شده در آموزشی

هر آنچه درباره ی فیلتر روغن باید بدانید
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

شاید نام فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیتر های دیگر خودرو را شنیده باشید. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که این فیلتر ها چه کاری انجام می دهند؟ فیلتر همانطور که از نامش پیداست، مانند یک مانع در خودرو قرار دارد که از ورود آلاینده های مختلف، حشرات و ذرات مضر به خودرو جلوگیری می کند. حال در مقاله امروز از سایت عبدالهی یدک ما می خواهیم به سراغ بررسی یکی از فیلتر های خودرو یعنی فیلتر روغن برویم. ما می خواهیم هر آنچه که درمورد فیلتر روغن باید بدانید را به شما توضیح دهیم. پس با این مقاله مهم و حیاتی با ما همراه باشید. برای خرید عمده لوازم یدکی با شماره 09125948814 تماس بگیرید.

فیلتر روغن چیست؟

این قطعه کارش تصفیه روغن روان کننده است. این قسمت درواقع با این کار باعث جلوگیری از آسیب رسیدن ذرات ساینده به قطعاتی همچون یاتاقان ها و قسمت های دیگری که در معرض اصطحلاک هستند، می شود.

فیلتر روغن از چه اجزایی تشکیل شده است؟

-درب محفظه فیلتر روغن

این قطعه ساختار فلزی درارد که بسیار محکم بوده و شامل 4 یا 8 منفذ است. وظیفه این قطعه عبور روغن موتور از ین منافذ و ریختن آن به درون این قسمت می باشد.

-فیلتر اصلی

این فیتر از کاغذ سلولزی با الیاف مصنوعی ساخته شده است. نکته قابل توجه این است که این فیلتر ها رزین سفت و محکم شده و محل قرار گیرنده آن ها در اطراف استوانه داخلی است.

-محفظه درونی فیلتر

فیلتر اصلی در این محفظه قرار داد و همانطور که در مورد قبلی گفتیم شکل آن استوانه ای می باشد.  مواد تشکیل دهنده این فیلتر از فلز مقاوم بوده که از دما و فشار زیاد جلوگیری می کند. فیلتر کاغذی نمی گذارد که فیلتر موتور حرکت یا جابجا شود.

-سوپاپ ورودی فیلتر

سوپاپ ورودی فیلتر از لاستیک ساخته شده است که این لاستیک خاصیت انعطاف پذیری دارد. این قطعه از خروج روغن موتر از فیلتر جلوگیری می کند. هنگامی که راننده خودرو را استارت می زند، روغن موتور برای ایجاد احتراق خودرو توسط این قطعه ایجاد می شود.

-سوپاپ اطمینان فیلتر روغن

وظیفه این قطعه تنظیم فشار و اندازه روغن خصوصا در فصول سرد سال و غلضت موتور می باشد. سوپاپ اطمینان باعث می شود تا روغن رسانی به طور درست و یکسانی وارد موتور شود.

-لوله اسپیرال مغزی فیلتر

فیلتر اصلی در حول محور مرکزی این قطعه قرار می گیرد. ساختار این قطعه به صورت استوانه ای و مارپیچ بوده که منافذی در  آن وجود دارد. نا گفته نماند که بر اساس این منافذ و نیاز موتور به میزان روغن، اندازه و تعداد منافذ این قطعه متفاوت خواهد بود. این منافذ روغن را خارج می کنند.

-نگهدارنده

نگهدارند یک گیره فلزی است که درب فیلتر از طریق آن به دیسک انتهایی وصل می شود.

-محافظ فیلتر روغن

این قطعه نمی گذارد روغن موتور تصفیه نشده یا دارای آلاینده های مختلف وارد شود. محافظ فیلتر روغن به درب اصلی ورودی وصل می شود. نام دیگر این قطعه دیسک انتهایی است. محل قرار گیری این قطعه از فیلتر در دو قسمت بالایی یا پایینی فیلتر ها می باشد.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر