دلایل کاهش شتاب خودرو چیست؟
پست شده در آموزشی

کاهش شتاب خودرو
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

علت کاهش شتاب خودرو را با بررسی این مواردی که در ادامه به شما خواهیم گفت می توانید پیدا کنید.شتاب خودرو به تغییرات سرعت از 0 تا 100 گفته می شود. ممکن است برای هر راننده ای پیش آمده باشد که هنگام فشار دادن پای خود روی پدال گاز، خودرو دیگر مانند گذشته شتاب نگیرد. در چنین شرایطی یعنی به دلایل مختلف شتاب خودرو شما کاهش یافته است و باید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

از همین رو در این مقاله می خواهیم درمورد علت کاهش شتاب خودرو با شما صحبت کنیم. پس اگر می خواهید با دلایل این مشکل مهم و حیاتی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با ما در این سایت عبدالهی یدک همراه باشید.

توجه کنید اگر شما میخواهید برای خرید عمده لوازم یدکی اقدام کنید حتما با شماره 09125948814 تماس بگیرید.

کاهش شتاب خودرو
کاهش شتاب خودرو

8 علت کاهش شتاب خودرو

-ایراد در فیلتر هوا

یکی از مهم ترین قطعات خودرو فیلتر هوا است. این قطعه با اتمام طول عمر، باید تعویض شود. در صورت کثیف بودن فیلتر هوا، تنفس موتور دچار اختلال می شود. البته تعویض این قسمت به عوامل دیگری مانند نوع رانندگی، میزان آلودگی و آب و هوا نیز بستگی دارد. در صورت کثیف بودن این فیلتر علائمی مانند افزایش مصرف سوخت، روشن شدن چراغ چک خودرو و مهم تر از همه کاهش شتاب خودرو را به همراه دارد.

-خرابی مبدل کاتالیست

وظیفه این قطعه فیلتر کردن آلاینده های سمی حاصل از احتراق است. چرا که به علت سمی بودن این گاز ها محیط زیست آسیب می بیند. مبدل کاتالیست بعد از گذشت زمان ذرات و آلودگی ها را به خود جذب می کنند. در نتیجه شما باید این قطعه را سرویس کنید تا عملکرد موتور به مشکل نخورد.

-اشکال در پمپ بنزین

همانطور که می دانید یکی از قطعاتی که در سوخت رسانی موثر است، پمپ بنزین است. در صورت سوختن این پمپ یا خرابی آن، شتاب خودرو کاهش می یابد. شما برای جلوگیری از این ایراد نباید با بنزین کم به رانندگی ادامه دهید. به بیانی دیگر باید باک شما یک چهارم پر باشد.

-خراب بودن شمع ها

شمع ها طول عمر مشخصی دارند که با مشاهده دفتر راهنمای خودرو می توانید از آن با خبر شوید. در صورت اتمام این طول عمر شمع ها ایراد پیدا می کنند.

-مختل شدن عملکرد انژکتور

کاهش سوخت با کثیفی انژکتور رابطه مستقیمی دارد. در نتیجه کثیفی انژکتور توازن سوخت و هوا را به هم می زند. بدین ترتیب قدرت انفجار کاهش یافته و کارای موتور پایین می آید.

-شل شدن سیم گاز

در چنین شرایطی دریچه هوا کامل باز نشده و سیلندر هوای کافی را به خود جذب نمی کند. در چنین شرایطی تنفس موتور مختل می شود.

-خراب شدن انبار اگزوز

دلیل بعدی که ممکن است باعث کاهش شتاب خودرو شود، خراب شدن انبار اگزوز است. در صورت فرسودگی صدا خفه کن دود ها به راحتی از اگزوز خارج نشده و تنفس موتور دچار ایراد می شود.

-خراب شدن رینگ پیستون

این قطعات تراکم را در بالای پیستون حفظ می کنند.در صورت فرسودگی رینگ ها ترکیب سوخت و هوا در مرحله تراکم به پایین سیلندر نفوذ کرده و میزان آن کاهش می یابد. در نتیجه شتاب خودرو کاهش می باد و عملکرد خودرو به مشکل می خورد. لوازم یدکی عبدالهی شما را در این راستا برای خرید هر گونه قطعات یدکی راهنمایی می کند.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر