چراغ چک خودرو
پست شده در آموزشی

چراغ چک خودرو
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بی شک نام چراغ چک خودرو را بار ها و بار ها شنیده اید. روشن شدن این چراغ می تواند برای بیشتر صاحبان خودرو اتفاق نگران کننده ای باشد. این مشکل در بیشتر خودرو های امروزی همچون پراید، سمند، ال نود، پژو 206 و بسیاری دیگر از خودرو ها مشاهده می شود. از همین رو امروز در مقاله چراغ چک خودرو از سایت عبدالهی یدک می خواهیم به دلایل روشن شدن این چراغ و راهکار های برطرف کردن آن بپردازیم. پس اگر می خواهید علت این اتفاق را بدانید و  مشکل  آن را حل کنید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. برای عمده فروشی لوازم یدکی خودرو کلیک کنید.

چراغ چک خودرو چه اهمیتی دارد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که چرا باید به این چراغ اهمیت دهیم؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که این چراغ یکی از کاربردی ترین چراغ های درون مجموعه آمپر به شمار می رود و مستقیما به ECU (ماژول الکتریکی) متصل بوده و با توجه به پیشرفته بودن این ماژول معنای متفاوتی دارد.

چیزی که برای صاحبان خودرو نگران کننده است، این است که چراغ های هشدار دهنده دیگر آمپر به دلایل مشخصی روشن می شوند اما چراغ چک خودو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه کنید.

علت روشن شدن چراغ چک خودرو

حال که با چراغ چک خودرو آشنا شدید، در این بخش می خواهیم به سراغ برخی از دلایل روشن شدن آن برویم و نحوه برطرف کردن آن ها را برای شما توضیح دهیم.

1-اشکال در سنسور اکسیژن

نقص در این سنسور می تواند به صورت مستقیم روی مصرف سوخت تاثیر گذاشته و میزان مصرف آن را کاهش دهد. در صورتی که مشکل از این سنسور باشد، نباید نگران باشید. چرا که تعمیر سنسور اکسیژن هزینه زیادی نخواهد داشت. اما با این حال نباید آن را نادیده بگیرید چرا که این مشکل ممکن است مصرف سوخت را تا 40 درصد کاهش داده و هزینه سوخت را چند برابر کند.

2-خراب بودن مبدیل کاتالیستی

خراب بودن این قطعه معمولا در خودرو های قدیمی و فرسوده اتفاق می افتد. اما لازم به ذکر است که تعویض آن هزینه زیادی به دنبال دارد. جهت جلوگیری از خرابی مبدل کاتالیستی باید وضعیت سنسور اکسیژن را بررسی کرد. همچنین باید شمع ها و روغن موتور را در زمان معین تعویض کرد.

3-خرابی سنسور هوای ورودی

چند مورد از علائم خرابی این سنسور لرزش درجا، مشکل در استارت زدن، تغییر ناگهانی در موقعیت پدال گاز هستند. علاوه بر این در صورتی که موتور خفه می کند یا مصرف سوخت افزایش یافته است، ممکن است سنسور هوای ورودی شما به مشکل خورده است.

4-مشکل در درپوش باک

در صورتی که درپوش باک ترک خورده و یا به خوبی بسته نشد، سوخت داخل باک تبدیل به بهار شده و امکان دارد تمام سیستم سوخت رسانی را دچار اشکال کند. در نتیجه در صورتی که چراغ چک خودرو روشن شد، درپوش باک خودرو خود را بررسی کند.

5-شل شدن کلاهک گاز

کلاهک پخش مهمی از سیستم سوخت رسانی به شمار می رود. این کلاهم از خروج بنزین از مخزن سوخت بنزین جلوگیری می کند و فشار کل سیستم را در مقدار مناسب نگه می دارد. در صورتی که چراغ موتور بعد از پر کردن مخزن گاز روشن شد، کلاه گاز را بررسی کند که شل نباشد. برخی از اوقات کلاهک باید تعویض شود که هزینه چندانی ندارد.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر