علت خرابی هیدرولیک فرمان
پست شده در آموزشی

پمپ هیدرولیک فرمان
0 (0)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

احتمالا با جلوبندی خودرو آشنا هستید. جلوبندی همانطور که از نامش پیداست، قسمت جلویی و زیرین خودرو است که در حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ و … در خودرو تاثیر دارد. یکی از مهم ترین قطعات خودرو فرمان است که در صورت خرابی آن هنگام دور زدن صدای‌های مختلفی به گوشتان خورده و یا فرمان خودرو منحرف می‌شود. در صورت شنیدن صدا های مختلف هنگام دور زدن، هیدرولیک فرمان شما به مشکل خورده است. از همین رو در مقاله امروز ما می خواهیم درمورد علت خرابی پمپ هیدرولیک فرمان با شما صحبت کنیم. پس اگر می خواهید با علت این خرابی آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پمپ هیدرولیک فرمان

این قطعه درواقع یکی از قطعات هیدرولیک خودرو محسوب می شود که موجب چرخش فرمان می شود. به بیانی دیگر با چرخش فرمان خودرو، روغن موجود تحت فشار توسط پمپ هیدرولیک به قسمت هیدرولیک فرمان انتقال می‌یابد از همین رو فرمان که از طریق میله فرمان به چرخ دنده چرخ ها وصل است، فرمان به راحتی چرخیده و رانندگی را آسان تر می کند.

نشانه های خرابی پمپ هیدرولیک خودرو

-روغن ریزی در قسمت های سیستم هیدرولیک

روغن ریزی و یا نشت روغن روغن را در سیستم هیدرولیک کاهش می دهد که همین موضوع، آسیب های جدی به این سیستم وارد می کند. در نتیجه شما باید اطراف مخزن و شیلنگ های هیدرولیک سوئیچ الکترونیکی لوله فشار قوی پمپ . خودرو و شیر هیدرولیک را بررسی کنید که در این قسمت ها روغن ریزی صورت نگیرد.

-شنیدن صدای ناهنجار هنگام دور زدن

هنگامی که شما فرمان خودرو را می چرخانید، نباید هیچ گونه صدایی شنیده شود، در غیر این صورت این سیستم خراب شده و در اسرع وقت باید با یک کارشناس تماس حاصل فرمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه کنید.

-سفت شدن فرمان خودرو

سیستم هیدرولیک خودرو از زمان استارت فعالیت خود را آغاز می کند و پیشنهاد می کنیم اگر در زمان روشن بودن خودرو، فرمان سفت باشد به تعمرگاه مراجعه کنید. چرا که در چنین شرایطی هیدرولیک فرمان دچار نقص شده است.

علت خرابی پمپ هیدرولیک فرمان

افزایش فشار پمپ هیدرولیک

اگر فشار روی پمپ هیدرولیک خودرو از میزان گنجایشش بیشتر شود، پمپ خودرو به خوبی نمی تواند کار کند. در نتیجه باعث پیچاندن یا شکستن شفت ورودی در پمپ می شود. علاوه بر این یاتاقان ها نیز در این حالت دچار عیب و خرابی شده و پمپ های هیدرولیک فشار ایجاد نمی کنند. آن ها جریان و فشار را تحمل می کنند. در صورتی بالاتر رفتن فشار در سیستم از قدرت و توان پمپ، پمپ آسیب می بیند و دچار خرابی می شود.

خوردگی پمپ هیدرولیک

بعد از مدتی امکان دارد خوردگی روی پمپ به وجود بیاید و موجب خرابی و مشکلات مختلف در پمپ شود.

عدم وجود روغن هیدرولیک

در پمپ هیدرولیک باید روغن کافی وجود داشته باشد یا شیلنگ اشتباه نبود و دچار پارگی نشده  تا جریان سیال به خوبی انجام شود. در نتیجه پمپ هیدرولیک فرمان آسیب می بیند.

آلودگی روغن هیدرولیک

لازم به ذکر است که مایع هیدرولیک با گذشت زمان مشخصی باید تعویض گردد. در غیر این صورت آلودگی هایی در آن ایجاد می شود. بدین ترتیب این آلودگی ها عملکرد و کارایی پمپ را تحت تاثیر قرار داده و در آخر خراب می شود. بدین ترتیب با گذشت زمان، روغن هیدرولیک در پمپ آلوده شده و دیگر نمی تواند مانند گذشته عمل کند.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

    برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
    [کل: 0 میانگین: 0]

    نظر بدهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لوازم میخوای تماس بگیر