صدای تسمه خودرو
پست شده در آموزشی

صدای تسمه خودرو
1 (2)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1]

تسمه تایم یکی از قطعات خودرو است که میل لنگ ماشین را به سوپاپ آن وصل می کند. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که هنگام رانندگی صدای آزار دهنده تسمه تایم خودرو به گوشتان خورده باشد. با شنیدن این صدا می توان به این موضوع پی برد که این قطعه دچار مشکل شده است. حال می خواهیم امروز در سایت عبدالهی یدک در مقاله صدای تسمه خودرو به دلیل این اتفاق و راه حل های از بین بردن این صدا و تعمیر تسمه تایم با شما صحبت کنیم. از همین رو اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید یا می خواهید بدانید که هنگام مواجه شدن با آن چه کاری باید انجام دهید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تسمه تایم چیست؟

قبل از اینکه به سراغ صدای این قطعه و دلیل خرابی آن برویم می خواهیم این قطعه و وظیفه آن را برای شما شرح دهیم. این قطعه موجب اتصال میل لنگ و میل سوپاپ ها شده و کار آن ایجاد هماهنگی در حرکت آن ها می باشد. میل لنگ نیز وظیفه به چرخش درآوردن میل سوپاپ با کمک تسمه تایم را بر عهده دارد. میل سوپاچ در خودرو های مختلف در قسمت های متفاوتی قرار دارد اما در اکثر خودرو ها این قطعه در سر سیلندر خودرو قرار دارد. جنس این قطعه از لاستیک ساخته شده اما در خودرو های قدیمی از جنس زنجیر می باشد. تسمه تایم تنها زمانی که موتور خودرو آسیب جدی ببیند، تعویض می شود اما تسمه تایم جایگزین زنجیر شده و زمانی که خودرو بین 60 تا 90 هزار کیلومتر حرکت کند باید تعویض شود.

دلیل صدای تسمه تایم خودرو

هنگامی که این قسمت دچار خرابی می شود، تسمه تایم صدای جیر جیر را از خود در می آورد. این اتفاق چهار دلیل اصلی دارد که این دلایل شامل موارد زیر هستند:

1-یکی از دلایل صدای این قطعه قدیمی بوده و باید تعویض شود.

2-خرابی یاتاقان فولی هم می تواند دلیل دیگری برای خرابی این قطعه باشد.

3-سومین دلیلی که می تواند موجب خرابی این قطعه شفت میزان سفتی تسمه تام است.

4-دلیل آخر تراز نبودن فولی ها است.این مشکل در بیشتر خودرو ها مشاهده می شود.

راه حل های از بین بردن صدای تسمه خودرو

در خودرو های مدرن شکل تسمه تایم به صورت مارپیچ بوده که آن ها را تسمه های پروانه هم می نامند در خودرو های قدیمی تر تسمه هایی وجود دارند که برای خنک نگه داشتن رادیاتور کاربرد دارند. در صورت خرابی در این نوع تسمه ها باید پوشش تسمه را تا زمانی که تمام تسمه مربوط شود اسپری کرد و در چنین شرایطی صدای تسمه قطع می شود. رفع صدای تسمه دینام با مایع ظرفشویی یا گریس امکان پذیر است. ناگفته نماند که برای اطمنینان از تسمه خود باید آن را از فروشگاه های معتبر و به صورت اورجینال خریداری کنید. همچنین همانطور که گفتیم در صورت تمام شدن طول عمر تسمه تایم خودرو آن را تعویض کنید.

برای اطلاعات بیشتر درمورد تسمه خودرو می توانید به ویکی پدیا مراجعه کنید.

رفع صدای تسمه خودرو با مایع ظرفشویی

شما می توانید با استفاده از مایع ظرفشویی و صابون نیز به مدت محدود صدای تسمه را از بین ببرید که البته این موضوع را بدانید که موقتی است . باید به طور اساسی این موضوع را حل کنید.

جهت خریداری این تسمه به صورت اورجینال و با قیمت مناسب می توانید با عمده فروشی لوازم یدکی خودرو عبدالهی یدک تماس حاصل فرمائید.

پر فروش ترین های عبدالهی یدک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوازم میخوای تماس بگیر